KATALOG

Aleph logo

O katalogu

Od září 2021 pracujeme v novém knihovním systému Alma. Alma je cloudová knihovní platforma spojující katalog a discovery servis Primo firmy ExLibris. Systém nahrazuje a sjednocuje funkce původního knihovního katalogu (CKIS), linkserveru SFX a služby EBSCO Discovery Service. Vše je integrováno v jednotném systému UK s názvem UKAŽ. Pro seznámení s prací v katalogu a jeho možnostech doporučujeme se podívat do Wiki.

Jak si prodlužovat výpůjčky samostatně

Nejprve přejděte na webovou verzi knihovního katalogu LF UK Plzeň a FN Plzeň. Popravo nahoře klikněte na Přihlásit se a zadejte údaje do přihlašovací služby CAS. Poté se na stejném místě popravo nahoře objeví Vaše příjmení a jméno a své výpůjčky se dozvíte po kliknutí na Moje výpůjčky.

Pokud si nevíte rady, jak na zobrazení a prodloužení svých vlastních výpůjček, potom se podívejte na návod zpracovaný na Wiki.

Upozornění: prodlužování Vám nebude fungovat, pokud Vám již naskočila dlužná částka! V tomto případě se obraťte na naše vypůjční oddělení.

Možnosti práce se záznamem

Když si v knihovním katalogu vyhledáte, co potřebujete, máte několik možností, jak se záznamem pracovat. Samozřejmostí je export (formáty BIBTEX, RIS), tisk, poslání emailem, nechat si zobrazit citaci dle požadovaného formátu anebo zjistit trvalý odkaz na dokument.