Jak je na fakultě:
Teplota: +11,5 °C
Vlhkost: 63,5 %RH
Tlak (0 m): 1017,1 hPa
Měření: 19.2.2019 14:27
 

eduroam – přístupové údaje

V rámci projektu eduroam se jako identifikace používá jednoznačné uživatelské jméno a k němu se připojuje znak @ a tzv. realm (doména), např. username@cuni.cz. Vždy je nutné uvést celé uživatelské jméno včetně realmu (domény), protože právě realm se používá ke směrování autentizačních dotazů. Bez realmu je uživatelské jméno v rámci projektu eduroam neplatné.

Účet a heslo pro eduroam

Zaměstnanci a studenti fakulty získají účet pro eduroam s využitím centralizovaných služeb CAS UK (Centrální Autentizační Služba UK). Z bezpečnostních i historických důvodů je nutné pro eduroam používat jiné heslo, než např. pro přihlašování do počítače, či k centarlizovaným službám. Toto heslo se označuje jako síťové heslo, nebo sekundární heslo. V případě jeho zneužití není ohroženo primární heslo do domény, počítače, apod. a uživatel si může bez problémů nastavit nové síťové (sekundární) heslo.

Heslo pro eduroam lze nastavit přímo z úvodní stránky CAS UK, po kliknutí na odkaz "Další služby - Nastavit heslo pro eduroam..." a nutném přihlášení k autentizační službě ověřeným heslem. Přihlašovací jméno pro eduroam ve tvaru čísloosoby@cuni.cz je zobrazeno v průběhu nastavování hesla pro eduroam.

Upozornění: Heslo pro eduroam si nemohou nastavit uživatelé, kteří si heslo pro CAS resetovali přes WEBový formulář. Takové heslo (tzv. neověřené) je pro tyto účely nedůvěryhodné!
Více informací je na stránce https://ldap.cuni.cz/doc.

Provozuje Centrum informačních technologií
(C) 2010 Lékařská fakulta UK v Plzni